Geisha-Art
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Afla cum poti deveni cea mai buna geisha din Kyoto.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Plutind printre corzi

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Yasuko Tsuneo
Admin
Admin
Yasuko Tsuneo


Mesaje : 63
Data de înscriere : 14/12/2009
Varsta : 29

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeMier Dec 16, 2009 11:09 am

Intrasem in sala de muzica. Intr-un colt zacea biwa mea cu multa mandrie. Am luat-o intre degete si am rasuflat usurata. Mi-a facut mare placere sa incep sa exersez la o asemenea minunatie. Mereu scotea sunete calmante, line, precum sunetul unei ape in varsare.
Sus In jos
https://geisha-art.forumgratuit.ro
Mika
Admin
Admin
Mika


Mesaje : 39
Data de înscriere : 14/12/2009

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeMier Dec 16, 2009 2:14 pm

Am intrat in sala de muzica unde trebuia sa le ascult pe geishele in devenire. Stateam in picioare, dreapta, asa cum fusesem invatata la randul meu. Yasuko incepuse sa cante. Era cea mai veche geisha sie ram foarte multumita de ea. Invatase multe lucruri de cand era acolo. Cand o cunoscusem era doar un copil rasfatat. Nu vroia sa faca nimic din ce ii spuneam, dar, cu timpul, a inceput sa ma asculte sis a inteleaga ca era bine pentru ea.
Sus In jos
Yasuko Tsuneo
Admin
Admin
Yasuko Tsuneo


Mesaje : 63
Data de înscriere : 14/12/2009
Varsta : 29

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeMier Dec 16, 2009 3:53 pm

Am zambit mamei-san.
- Se pare ca sunt singura care repeta, doamna.
O indrageam mult pe mama-san. Ma invatase cam tot ce stiam impreuna cu onesan. Dar spre deosebire de onesan, ea inca ramasese in casa.
Am lasat instrumentul jos, asteptandu-i ultimul cuvant.
Sus In jos
https://geisha-art.forumgratuit.ro
Mika
Admin
Admin
Mika


Mesaje : 39
Data de înscriere : 14/12/2009

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeJoi Dec 17, 2009 3:15 pm

I-am zambit lui Yasuko.
-Da, n-avea tu grija de asta. E foarte bine, continua.
Yasuko era cea mai talentata geisha, impreuna cu altele care aveau mult potential, dar care nu ajunsesera la nivelul ei. Am continuat sa o privesc pe Yasuko. Eram foarte multumita de evolutia ei in toate domeniile si eram convinsa ca va ajunge o foarte buna geisha.
Sus In jos
Yasuko Tsuneo
Admin
Admin
Yasuko Tsuneo


Mesaje : 63
Data de înscriere : 14/12/2009
Varsta : 29

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeJoi Dec 17, 2009 6:32 pm

Am luat din nou biwa in maini, incepand sa cant. Intotdeauna tineam ochii inchisi in timp ce cantam. Dadea un farmec aparte acest obicei si impiedica tracul. Speram ca intr-o zi sa cant la biwa doar pentru o singura persoana, acela fiind patronul meu.
Sus In jos
https://geisha-art.forumgratuit.ro
Mika
Admin
Admin
Mika


Mesaje : 39
Data de înscriere : 14/12/2009

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeJoi Dec 17, 2009 7:42 pm

Se descurca foarte bine si imi placea sa o ascult. Invatase foarte multe de cand era acolo si imi era drag sa o privesc. Imi placea faptul ca isi tinea ochii inchisi in timp ce canta, desi era nevoie de mai mult ca sa ma impresioneze. Mi-ar fi placut sa fie si celelalte acolo.
Sus In jos
Yasuko Tsuneo
Admin
Admin
Yasuko Tsuneo


Mesaje : 63
Data de înscriere : 14/12/2009
Varsta : 29

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeJoi Dec 17, 2009 7:55 pm

M-am oprit dupa ceva timp.
- Mama-san, unde sunt restul fetelor?
Casa mi se parea cam goala de la un timp. Era pustiu.. Pe hol nu dadeai de nimeni... in salile de repetitii sa nu mai spun ca nu era picior de om.
Sus In jos
https://geisha-art.forumgratuit.ro
Sayuri, Yang

Sayuri, Yang


Mesaje : 8
Data de înscriere : 15/12/2009

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 12:56 pm

Neavand ce face am inceput sa bantui pe holurile pustii din casa. Imi timp ce ma plimbam plictisita am inceput sa aud niste sunete placute din sala de muzica. Se pare ca cineva repeta..sau avem ore si eu am uitat de ele? M-am dus spre sala descizand usa fara pic de zgomot apoi mi-am bagat capul inauntru sa vad cine canta.
Sus In jos
Mika
Admin
Admin
Mika


Mesaje : 39
Data de înscriere : 14/12/2009

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 2:11 pm

Inainte sa apuc sa ii raspund, am auzit usa si am vazut o fata care bagase timid capul inauntru, probabil sa vada cine repeta.
-Intra, i-am spus rece. Ia-ti instrumentul si treci la treaba.
Nu-mi placea ca cineva sa intarzie si nu-mi placea nici lipsa de interes. Dar, de fapt, nu mai vazusem casa asa de nepopulata de mult timp. Nu stiam pe unde umblau celelalte.
Sus In jos
Yasuko Tsuneo
Admin
Admin
Yasuko Tsuneo


Mesaje : 63
Data de înscriere : 14/12/2009
Varsta : 29

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 2:16 pm

- Fiti mai blanda mama-san.
Am facut semn fetei sa intre.
- Haide, nu te mananca nimeni.
M-am ridicat si am pregatit un instrument pentru fata caci era maiko si trebuia sa ii fiu profesoara.
Sus In jos
https://geisha-art.forumgratuit.ro
Sayuri, Yang

Sayuri, Yang


Mesaje : 8
Data de înscriere : 15/12/2009

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 3:11 pm

Am pasit incet in incapere privind-o pe mama-san si pe onee-san.Se pare ca intr-adevar aveam ore azi..oare cum se facuse de am uitat de ele.
-Gomen nee de intarziere mama-san, onee-san! am spus eu facand o mica plecaciune in fata lor. Nu anm stiut ca avem repetii astazi! am continuat eu timida
Sus In jos
Mika
Admin
Admin
Mika


Mesaje : 39
Data de înscriere : 14/12/2009

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 10:32 pm

Am ridicat o spranceana, dar nu am comentat nimic. Cum adica nu stia? Nu permiteam nimanui sa uite de repetitii, dar Sayuri era in grija lui Yasuko, asa ca am lasat-o in pace. Yasuko avea sa se ocupe de ea asa cum stia mai bine. In plus, nici mie nu-mi placea sa fiu cicalitoare.
Sus In jos
Erica

Erica


Mesaje : 3
Data de înscriere : 18/12/2009
Varsta : 28

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 10:58 pm

Ah, am mari emotii!Oare cum ma voi descurca?Sper sa nu fiu chiar asa de toanta, cum sunt de obicei. Mereu ma impiedic si fac numai boacane. Hm, nu prea stiu nimic despre cum sa devii geisha, dar vreau sa incerc. Daca nu voi reusi, nu-i baiul, am o familie iubitoare, o cariera buna si altele. Intru timida in sala mare, unde dau peste 3 femei.
-Buna ziua!le spun eu cu un zambet prostesc pe fata
Sus In jos
Yasuko Tsuneo
Admin
Admin
Yasuko Tsuneo


Mesaje : 63
Data de înscriere : 14/12/2009
Varsta : 29

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeSam Dec 19, 2009 12:48 pm

Cu un gest scurt i-am indicat fetei sa ia loc.
- Haide Sayuri. Vom repeta azi.
Vocea altei fete mi-a rasunat in minte. M-am intors spre usa, facand o plecaciune.
- Buna ziua. Ai venit sa repeti?
Sus In jos
https://geisha-art.forumgratuit.ro
Sayuri, Yang

Sayuri, Yang


Mesaje : 8
Data de înscriere : 15/12/2009

Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitimeDum Dec 20, 2009 11:03 pm

Am mai lafaut o plecaciune in fata mamei-san apoi m-am indreptat spre lonee-san asezandu-ma langa ea. Nu stiam la ce instrument trebuia sa cant asa ca am privit-o putin nedumerita pe Yasuko. Tocmai vroiam sa o intreb sa ce vom canta astazi cand am auzit vocea altei fetei asa ca am decis ca mai astept putin apoi sa intreb.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Plutind printre corzi Empty
MesajSubiect: Re: Plutind printre corzi   Plutind printre corzi Icon_minitime

Sus In jos
 
Plutind printre corzi
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Geisha-Art :: Casa matroanei :: Sala de muzica-
Mergi direct la: